Landie, kouzlo pohybu
Hurá prázdniny

prazdniny
Vážení rodiče, děkujeme Vám za přízeň ve školním roce 2015/16, ve kterém jsme si společně s Vašimi dětmi užili spoustu legrace a zábavy v naší "Pohádkové zemi Landii". Přejeme Vám i dětem krásné léto a pohodovou dovolenou... Naše školka má v měsíci červenci prázdniny... Budeme se na Vás těšit při prázdninových programech v srpnu nebo na začátku školního roku v září.

Pohádková noc - 17. června 2016

"POHÁDKOVÁ NOC aneb PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA" - spaní ve školce pro děti ze třídy Broučků.... Děti v pátek ze školky neodcházejí a zůstávají přes noc ve školce. Těšíme se na bohatý program: rytířský turnaj, honba za pokladem, tématické hry, soutěže a usínání s pohádkou.... Vyzvednutí dětí v sobotu od 9 do 9:30 hodin

Z pohádky do pohádky - 15. června 2016

Ve středu 15. června 2016 se naše školka promění v pohádkovou zemi Landii - zakončíme čtrnáctidenní projekt "Z POHÁDKY DO POHÁDKY" - dopoledne plné her a soutěží, postavíme hrad, ve kterém se rozloučíme se školním rokem, pasování předškoláčků rytířem, vítání prázdnin..... Prosíme rodiče, aby v tento den své malé prince, princezny, šermíře a rytíře oblékli do kostýmů.

Hudební minikoncert - 24. května 2016

V rámci projektového týdne "MALÍ MUZIKANTI" připravujeme společně s panem Buňatou - naším učitelem hudby a hry na flétnu - "HUDEBNÍ MINIKONCERT" - děti seznámíme s různými druhy hudebních nástrojů, dozví se zajímavosti ze základů etikety aneb "Jak se chováme na koncertě", součástí bude malý workshop hry na nástroje, vytleskávání, poznávání nástrojů podle zvuků.

Dětský den - 27. dubna 2016

V neděli 5. května 2016 pořádáme na Statku Leonard ve spolupráci s obcí Veliká Ves tradiční "DĚTSKÝ DEN". V letošním roce s tématikou pohádky "Ledové království". Přijďte společně oslavit svátek dětí, zasoutěžit si, zařádit si na skákacím hradu nebo si vyrobit masku Olafa či korunku princezny Elsy a Anny. Máme přislíbenu účast i postaviček Olafa, Elsy a Anny, tak se určitě máme na co těšit.

REJ ČARODĚJNIC - 27. dubna 2016

Ve středu 27. dubna 2016 chystáme pro děti "REJ ČARODĚJNIC" - vybavte, prosím, v tento den své malé čaroděje a čarodějnice čarodějnickými hábity... Děti čeká dopoledne plné zábavy, soutěže v "ČARODĚJNICKÉM PĚTIBOJI" a spoustu dalších překvapení.

Poprvé v knihovně - 23. března 2016

Třída Broučků navštíví knihovnu v Odoleně Vodě na lekci informatické výchovy, kde se dětí seznámí zábavnou formou s knihou.

Jarní výlet do ZOO - úterý 22. března 2016

Pojedeme vlastním autobusem v 8:30 od školky, mladší děti čeká zoo stezka s prohlídkou zvířátek, starší děti ze třídy Broučků kromě procházky čeká výukový program.

Klaun ve školce - 1. března 2016

První březnový den přivítáme ve školce klauna - těšíme se na dopoledne plné legrace a zábavy, strávené s veselým klaunem.

Karneval ve školce - 17. února 2016

Ve středu 17. února se můžeme těšit na karnevalové dopoledne plné zábavy a soutěží. Nezapomeňte svým ratolestem v tento den přibalit do školky kostým.

Co mám dělat když... - 10. února 2016

Aneb ZDRAVOVĚDA s dětskou sestrou. Ve středu 10. února 2016 k nám v rámci vzdělávacího projektu „MOJE TĚLO“ zavítá milá návštěva - dětská zdravotní sestřička. Dozvíme se mnoho zajímavého: změříme si krevní tlak, poslechneme si srdíčko a dýchání pomocí lékařského fonendoskopu, naučíme se lepit náplasti a ovazovat obinadlem "raněné" kamarády…. A hlavně si povíme, jak je důležité starat se o vlastní zdraví a chránit se před úrazy.

Tříkrálový průvod

Ve středu 6. ledna 2016 se chystáme s dětmi na Tříkrálovský průvod po Veliké Vsi. Půjdeme také zazpívat paní starostce na obecní úřad.

Vánoční večírek v Měšicích.

Konec roku 2015 oslavíme s dětmi a rodiči v letošním roce v CVČ v Měšicích. Od 17 hodin nás čeká divadelní představení divadla Aporia, poté vystoupení dětí ze třídy Broučků a Berušek. I v letošním roce si připomene filmovým pásmem život dětí v naší školce. Občerstvení zajištěno.... Těšíme se na Vás...

Návštěva Mikuláše

V pátek 4. prosince 2015 v dopoledních hodinách navštíví naši školku Svatý Mikuláš. Slíbil, že čerta nechá doma – v pekle, pěkně v teple…. Vždyť u nás by se jen nudil;-) Tak uvidíme…….

Podzimní výlet do ZOO

V pátek 13. listopadu 2015 jedeme s Broučky na dopolední výlet do ZOO, čeká nás prohlídka s průvodcem na téma „Velká trojka“ - Prohlídka nás zavede do horní části ZOO s moderními pavilony pro největší suchozemská zvířata. Africký dům s žirafami dýchne exotickou atmosférou, Pavilon hrochů nabízí unikátní pohled pod hladinu a Údolí slonů doplňuje stezka plná dobrodružství a poznání.

Výlet do Národního muzea

V pondělí 5. října se vydáme s třídou Broučků na výstavu ARCHA NOEMOVA do Národního muzea. Máme zajištěn výukový program, kde se seznámíme s příběhem o Noemovi. Výstavní podlaží Nové budovy Národního muzea se stane bájnou archou a společně budeme poznávat rozmanitosti jednotlivých zvířecích druhů a jejich prostředí.

Divadlo ve školce - PES a DRAK

Ve středu 30. září přijede do školky divadlo "100 opic"..... Představení PES A DRAK nás čeká v dopoledních hodinách a my už se nemůžeme dočkat!

Co nás čeká ve školce?

I v letošním roce nás čeká spoustu zajímavých aktivit a kroužků - tenis, plavání, keramika, hra na flétnu a výuka anglického jazyka.

Vítejte ve školce - nový školní rok začíná

Vítáme v novém školním roce všechny děti! Moc se těšíme na společné chvíle. Těšíme se na vše, co spolu prožijeme, co nového poznáme.... Určitě zažijeme spousty legrace a něčemu novému se naučíme.

Pátek 12.6.2015 - "Námořnická noc ve školce"

Spaní ve školce - třída Broučků – děti v pátek domů neodcházejí, zůstávají přes noc ve školce. Vyzvednout si děti můžete v sobotu od 9 – 10 hodin. Bohatý program: tématické hry, honba za pokladem, soutěže, usínání s námořnickou pohádkou…. S sebou: pyžamko a oblečení na další den.

Čtvrtek 11.6.2015 - "Pirátský den"

Soutěže v námořnických a pirátských dovednostech, třpytivé tetování. Prosíme rodiče, aby v tento den převlékli své malé námořníky a piráty do kostýmů. Děkujeme.

Neděle 7. června 2015 - Tradiční dětský den

Srdečně Vás a Vaše děti zveme na tradiční dětský den na Statku Leonard ve Veliké Vsi, tentokrát s podtitulkem "Šmoulování". Sejdeme se ve 14 hodin a užijeme si prima "modrý den":-). Program naleznete zde.

Čtvrtek 30.3.2015 - Čarodějnický rej

V rámci čtvrtečního dopoledne chystáme v naší školce čarodějnický rej. Děti se mohou těšit na soutěže v různých čarodějnických disciplínách, na čarodějnický tanec a spoustu zábavy a dobrodružství. Proběhnou také zkoušky na řidičský průkaz pro let na koštěti. Těšíme se na malé čaroděje a čarodějnice ve svých převlecích a hábitech. Během zábavného čarodějnického dopoledne proběhne profesionální focení dětí v kostýmech.

Zveme vás na Jarmark do Měšic

V sobotu 25. dubna 2015 - Farmářský jarmark. Naše školka se aktivně zúčastní "Farmářského jarmarku", který pořádá Centrum volného času v Měšicích. Jarmark se koná od 8:30 hodin u Centra volného času. Těšit se můžete na vystoupení dětí ze třídy Broučků (v 10:30 hod.), výtvarnou dílničku, ochutnávku a prodej produktů z prodejny kvalitních potravin "Landie - kouzlo potravin" a skvělé biopalačinky. Přijďte těšíme se na Vás!

Středa 22. dubna 2015 - Screeningové vyšetření zraku

Preventivní screeningové vyšetření zraku přístrojem PLUSOPTIX S08 je bezkontaktní vyšetření, které lze provádět již od 6 měsíců věku dítěte. Vyšetření je rychlé, nenáročné, šetrné a obě oči jsou vyšetřeny současně. Vyšetření je vhodné provádět 1x ročně, protože zrak se neustále vyvíjí. Do 14 dní od vyšetření obdrží každé dítě odbornou zprávu s výsledkem měření pro rodiče, případně pro očního lékaře.

Úterý 21. dubna 2015 - Návštěva Městské Policie

V v rámci projektu "Na ulici bezpečně" - ve školce nás čeká návštěva policistky městské policie v Mratíně. S dětmi si bude povídat o bezpečnosti dětí mimo vlastní domov - na ulici i na silnici. Cílem projektu je seznámit děti s jednotlivými riziky a poučit, jak se v určitých situacích zachovat.

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Ve středu 8. dubna 2015 navštívíme s třídou Broučků představení "Škola kouzel" v divadle kouzelníka Pavla Kožíška v Líbeznicích. Odjezd od školky v 8:30 hodin.

Poprvé v knihovně

Ve středu 1. dubna 2015 vyrazíme s třídou Broučků do knihovny v Odolene Vodě na vzdělávací program "Poprvé v knihovně". Příchod dětí do školky do 8 hodin. V rámci projektového týdne, zaměřeného na podporu četby a kladného vztahu ke knihám, si děti mohou přinést svou oblíbenou knížku.

Jarní výlet do ZOO

Ve čtvrtek 26. března 2015 se vydáme s celou školkou na výpravu do ZOO Praha, odjezd od školky v 8:30 objednaným autobusem. Výletu se zúčastní všechny děti, které tento den přijdou do školky. Děti, které chodí po obědě, budou k vyzvednutí ve 13 hodin. Batůžky ani svačinku nepotřebujeme….. :-)

Leze leze po železe, nedá pokoj ...

Každou středu jezdíme se staršími dětmi ze třídy Broučků na lezeckou stěnu do Holešovic. Horolezecká stěna Holešovice patří mezi největší lezecká centra v České republice - lezecká plocha 2600 m2. Děti se zde učí základům lezení pod vedením zkušeného instruktora.

Výlet do ZOO Praha

Ve středu 25. února jsme se vydali s třídou Broučků do Zoologické zahrady Praha na výukový program - Kontaktní povídání se zvířátky - "Co nosí zvířátka na sobě". Mohli jsme si sáhnout na hadí a jelení kůži, pohladit želvu, ježka a trošku se pošimrat pavím pírkem... Krátkou procházkou směrem k oblíbeným gorilám jsme obdivovali tučňáky, orla bělohlavého a největší úspěch měli lachtani.

Karneval ve školce

Ve čtvrtek 12. února 2015 se promění naše školka v rej masek. Těšíme se na zábavné dopoledne plné her a soutěží, nebude chybět ani promenáda v maskách a diskotéka.

Tématický týden - MOJE TĚLO

Třetí lednový týden jsme se věnovali tématu "Moje tělo" a tak k nám ve čtvrtek v rámci tohoto projektu zavítala milá návštěva - dětská zdravotní sestřička. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého, změřili jsme si krevní tlak, poslouchali srdíčko a dýchání pomocí lékařského fonendoskopu, naučili jsme se také lepit náplasti a ovazovat obinadlem "raněné" kamarády. Dozvěděli jsme se mnoho nového, a to zejména, jak je důležité starat se o vlastní zdraví a chránit se před úrazy.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2015!!

Děkujeme všem za příjemně strávený rok 2014 a do nového roku přejeme mnoho štěstí, pevné zdraví, ať se Vám plní tajná přání a prožijete spoustu radosti se svými dětmi!

Předvánoční výlet do ZOO - Středa 16. prosince 2014

Ve středu 17. prosince jedeme na dopolední výlet do ZOO. Odjezd v 8:30 hodin autobusem od školky. Výletu se zúčastní všechny děti, které tento den přijdou do MŠ. Děti budou po obědě k vyzvednutí ve 13 hodin. Batůžky ani svačinku děti nepotřebují.

Besídka s angličtinou - Úterý 16. prosince 2014

Co jsme se za první měsíce naučili? Krátké pásmo v anglickém jazyce vám navodí atmosféru Vánoc na vánoční besídce s angličtinou.

Adventní večer aneb "Těšíme se na ježíška" - Pátek 12. prosince 2014

Srdečně vás zveme v pátek 12. prosince od 17 hodin do Centra volného času v Měšicích na Adventní večer. Vytvoříme si příjemnou atmosféru Vánoc s kulturním vystoupením našich nejmenších.

Mikuláš ve školce - Pátek 5. prosince 2014

Mikulášská besídka - během pátečního dopoledne nás navštíví ve školce Mikuláš. Možná přijde i s čertem.... To teprve uvidíme. Ale určitě se máme na co těšit!

Divadlo Aporia v Landii - Čtvrtek 30. října 2014

Jak pejsek s kočičkou dělali dort? To se dozvíme ve čtvrtek 30. října až k nám přijede divadlo Aporia. Moc se těšíme!

Výlet do Planetária - Pondělí 29.9.2014

V pondělí 29. září 2014 se vydáme s dětmi ze třídy broučků do pražského planetária na představení "O rozpůlené hvězdě".

Poníci a papoušek Kubíček

V rámci projektu Malý farmář nás v úterý 9.9.2014 v naší školce navštívila rodinka poníků. Dozvěděli jsme se, čím můžeme poníčky krmit a taky jsme si to všichni zkusili. Potom jsme celou rodinku vyčistili, vykartáčovali a poníci nám to oplatili prima jízdou. To ale nebylo vše, ve školce jsme měli ještě jednu návštěvu - papouška Kubíčka, který si s námi dokonce trošku popovídal. Podívejte se do fotogalerie.

Začínáme farmařit

Od druhého zářijového týdne budeme pokračovat v oblíbeném projektu Malý farmář. Děti si společně vysadí na záhonku kytičky a bylinky, o které budou pravidleně pečovat a zalévat. Každodenní krmení koziček, králíčků a morčátek je též součástí projektu. Sledujte podrobnosti na nástěnce ve školce.

Tenisová průprava - každé pondělí

Od pondělí 1.9.2014 od 10:00 do 11:00 hodin probíhá tenisová průprava na našem tenisovém kurtu ve školce a od října budeme jezdit do Čimické haly. Děti nám trénuje Míša Hollová, dětský trenér TJ Sokol Čimice.

Nový školní rok - Vítejte ve školce

Vítáme všechny nové i stávající školáčky ve školním roce 2014/15 a přejeme hodně radostných zážitků v naší školce. Připravili jsme pro vás bohatý program. Třídu Berušek povede v letošním roce paní učitelka Bohunka Tancošová. Třídu Broučků má na starosti paní učitelka Soňa Žampová. Věříme, že spolu prožijeme krásné chvíle!

Vítání prázdnin se zvířátky

Ve středu 25. června 2014 k nám do školky příjedou zvířátka. Slepičky, husy, poníci budou s dětmi aktivně komunikovat, dozvíme se zásady bezpečného chování ke koním, základní pojmy a jak pečovat o zvířátka. Moc se těšíme!

Úterý 10. června 2014 - Broučci jedou na výlet

Pojedeme se třídou Broučků na dopolední výlet do AERA Vodochody. Děti se podívají zblízka na práci hasičů, prohlédnou si letadlo a řídící věž. Prosíme rodiče, aby přivedli děti do školky nejpozději v 8 hodin. Odchod ze školky v 8:30 hod., odjezd z Veliké Vsi linkovým autobusem. S sebou: batůžek, náhradní oblečení (děti budou stříkat z hadice), lahvička s pitím.

1. června 2014 od 14:00 hodin - Tradiční dětský den na Statku

Dovolujeme si Vás pozvat na nedělní odpoledne, kde společně s Obecním úřadem Veliká Ves pořádáme tradiční dětský den. Těšit se můžete na divadlo, mobilní planetárium, velkou dětskou skluzavku, dětské soutěže, pro dospěláky jízda na segway a další příjemné aktivity v průběhu celého odpoledne od 14:00 hodin. Těší se na Vás kosmonaut Even. mimozemšťan Marťan a robot Sonin.

30. dubna 2014 - Čarodějnický rej

Dne 30. dubna proběhl ve školce "Čarodějnický rej" - sešli se čarodějnice i čarodějové v hojném počtu a všech věkových kategorií, soutěžili jsme, vařili a míchali lektvary, přelézali pavučiny, převáželi pavouky a myši, a ti nejodvážněji si sáhli do čarodějnického pytle pro odměnu. Děti zatancovali čarodějnický tanec. Spálili jsme vlastnoručně vyrobenou čarodějnici, opékali špekáčky a dobře jsme se bavili. Podívejte se do fotogalerie.

24.3.2014 - Jarní focení dětí

Jarní focení dětí na téma Velikonoce se uskuteční v pondělí 24. března ve školce.

18. - 22. března 2014 - Zimní školka v přírodě

Od 18.3 do 22.3. se uskuteční zimní školka v přírodě. Odjezd z MŠ v úterý 18.3. ráno po svačině do Penzionu U Rybníka, návrat v sobotu 22.3. Akce je vhodná pro děti od 4 let. Pokud budou vhodné sněhové podmínky, mohou se děti zúčastnit třídenního kurzu lyžování (90 min. denně). Cena za dopravu, ubytování, stravu a dozor činí 1.900,- Kč, kurs lyžování 900,- Kč. Bližší informace v MŠ.

Úterý 11. března 2014 - Výlet do zooparku v Radonicích

Dne 11.3. jedeme se všemi dětmi na výlet do zooparku Radonice. Děti se seznámí se životem domácích a lesních zvířátek, se všemi druhy žijícími na našem území. Do termínu našeho výletu se očekává narození malých jezevčat. Odjezd v 9:00 hod., příjezd 12:00 hod. na oběd. Cena výletu je 200,- Kč.

Středa 26.2.2014 - Výlet do Liberce

IQ park a Zologická zahrada v Liberci na nás čeká ve středu 26.2.2014. Moc se těšíme!

20.2.2014 - Karneval ve školce

Převlečeme se za princezny, za rytíře? Uvidíme, ve čtvrtek 20. února na karnevalu masek. Soutěže, hry, diskotéka, užijeme si další příjemný den ve školce.

11.2.2014 - Pečeme Valentýnské sušenky

V rámci dopoledního programu si s dětmi upečeme Valentýnské sušenky. Držte nám pěsti ať se povedou a těšte se na ochutnávku.

22.1.2014 - Besídka s angličtinou

Děti z kroužku angličtiny si připravily pro rodiče krátké vystoupení, které vám předvedou ve středu 22. ledna v 17:00 hod. u nás v MŠ.

20.12.2013 - Provozní doba v době Vánoc

Provozní doba o Vánocích na pobočce Veliká Ves bude omezena ve dnech 23.-27.12.2013 a 1.1.2014. Děkujeme za pochopení.

20.12.2013 - Vánoční besídka v MŠ

Vánoční besídka se bude netradičně konat v Centru využití volného času v Měšicích od 17:00 hodin. Školka se zavírá už v 16:00 hodin, abychom se mohli všichni přesunout do Měšic. K dispozici máme dostatečně velký kulturní sál, proto vezměte i babičky a dědečky. Sál máme pronajatý až do 21:00 hodin. O zábavu se postarají děti a personál z naší školky. V místě lze zakoupit občerstvení.

28.11. 2013 - Přijede k nám divadlo

Oblíbený herec pan Tesař, kterého známe z představení O Medouškovi si tentokrát připravil představení "Zajíček a velká mrkvová záhada". Vyřeší zajíček velkou loupež století? Divadlo začíná 28.11.2013 v 10.00 hod.

1.11.2013 - Angličtina ve školce

Hurá, konečně se rozjela angličtina s novu paní učitelkou. Paní Vachalcová má dlouholeté zkušenosti s předškolní výukou angličtiny pro děti od 3 let. Výuka probíhá každé pondělí a středu dopoledne, lekce trvá 30 minut. Děti si během výuky stále hrají a zpívají. V případě zájmu o angličtinu kontaktujte vedení školky.

1.11.2013 - Informace o odpolední svačince v MŠ

Odpolední svačinku posunujeme během zimního období z 14:30 hod. na 15:00 hod.

22.10. 2013 - Poznání pravěkého světa - Dinopark Harfa

Budeme obdivovat pravěké tvory, povídat si o nich a možná se trochu i bát, v DINOPARKU na Harfě. V návaznosti na tento výlet je možnost objednat si ve školce nádhernou obrázkovou encyklopedii "Cesta do pravěku".

8.10. 2013 - Výlet pro děti od 4 let - Zábavný park Miraculum

Pojďme zdolávat složité herní prvky nekonečného dětského hřiště v Milovicích. Odjezd v 10.00 hod od školky. Vezměte s sebou svačinu a oblečení, které si určitě umažete:-).

25. září 2013 - Výlet na zámek Nelahozeves

Zveme všechny děti od 3 let na dětskou prohlídku zámku Nelahozeves a následnou výtvarnou dílnu přímo na zámku. Zámek je klenotem rodiny Lobkowiczů, provede nás princezna Leontýna a můžeme se těšit na pěkný kulturní zážitek. Odjezd autobusem od školky v 9.00 hod. a příjezd ve 12.00 hod. na oběd.

4. září 2013 - Dobrá farma dodává suroviny pro naše děti

Navázali jsme spolupráci s BIO Dobrou farmou Máslovice, která nám dodává do školky brambory, zeleninu, ovoce a vejce. Na jaře se pojedeme na farmu s dětmi podívat.

3. září 2013 - Vzdělávací výlety

Pro děti od 4 let jsme naplánovali seriál 30 vzdělávacích výletů. Téměř každou středu po celý školní rok cestujeme ze školky do přírody, za zvířátkama, za kulturou a zábavou. Využijte nové poznání jako formu vzdělání.

2. září 2013 - Je tu nový školní rok

Vítáme všechny děti v mateřské školce Landie. Třídu Berušek povede v letošním roce paní učitelka Soňa Žampová. Třídu Broučků povede paní učitelka Martina Lysáková. Připravili jsme pro vás bohatý program, kromě již známých kroužků (Angličtina, Keramika, Hudební kroužek, Tenis, Plavání) nově otvíráme kroužek hry na flétnu, který se koná každý čtvrtek od 9.00 hod.

Od 1.7. do 4.7.2013 pojedeme s dětmi na školku v přírodě

Školka v přírodě se uskuteční v penzionu Černý Mlýn v Nedamově. Těšíme se na dobrodružství, která nás čekají. V průběhu školky v přírodě bude Landie Veliká Ves uzavřena.

Středa 26. června 2013 projekt "Rodič v akci" - výchovný minikoncert

Ve středu 26. června se nám představí a pokusí se v nás vyvolat duši muzikanta tatínek pan Buňata. Seznámíme se s hudebními nástroji a jejich zvuky, zkusíme si rytmiku hudby vytleskáváním a další hudební dovednosti.

Úterý 4. června 2013 dopoledne - FOTOGRAFOVÁNÍ

V úterý 4. června v dopoledních hodinách nás navštíví profesionální fotograf. Individuální a společné focení bude probíhat v prostorách školky.

2. června 2013 od 14:00 hodin - Dětský den na Statku

Dovolujeme si Vás pozvat na nedělní odpoledne 2.června 2013, kde společně s Obecním úřadem Veliká Ves pořádáme tradiční dětský den. Těšit se můžete na divadlo, soutěže, skákací hrad, výstup klauna a další příjemné aktivity v průběhu celého odpoledne od 14:00 hodin.

30. května 2013 - O Rozpůlené hvězdě - výlet s představením

Ve čtvrtek 30. května pojedeme s dětmi na představení a výstavu do planetária v Praze. Těšíme se na výlet!!!

13. května 2013 - O Medvídkovi Medouškovi

V pondělí 13. května nás čeká maňáskové divadlo. "Temperamentní plyšová pohádka o medvídkovi, který miluje med a knihy. A o kominíkovi, který tvrdí, že je hrdina z pohádek a tak si nechává sloužit od rozbitých hraček na půdě."

2. května 2013 - Projekt "Malý Farmář"

Chov götingenských prasátek Flíčka a Bertíka, kažodenní péče o naše kůzlátka Františka a Fanynku, pěstování vlastní BIO zeleniny, hospodářské stroje, zahradnické náčiní, to vše a ještě mnohem více budeme poznávat při sezónním projektu Malý farmář. Jak se nám daří a co prožíváme můžete sledovat ve fotogalerii.

Informace k prázdninám

Prázdninový provoz MŠ Landie ve Veliké Vsi bude přerušen pouze v prvním týdnu prázdnin t.j. 1. - 5.7.2013 z důvodu prázdninové školky v přírodě. Místo konání ještě upřesníme. Na školku v přírodě bude navazovat víkendový pobyt s rodiči. Bližší informace podá Libor Lysák na tel. 603 279 200.

30. dubna 2013 Čarodějnický rej - změna programu - rej čarodějů a čarodějnic je přesunut na čtvrtek 2. května!!!

Ve čtvrtek 2. května od 17:00 pořádáme s dětmi rej čarodějů a čarodějnic zakončený opékáním špekáčků. Přijďte si s dětmi užít poslední dubnový den na Statek. Akce je určena pro děti z MŠ Landie a jejich rodiče.

23. dubna 2013 - DĚTI V BEZPEČÍ

Jak se chovat na ulici a silnici bezpečně? O tom nám přijde povědět velitelka obecní policie z Mratína.

27. března 2013 Rodič v akci na téma HASIČI

Středeční dopoledne nám ve školce zpříjemní návštěva hasičů. Prohlédneme si hasičské auto a dozvíme se spoustu informací o práci hasičů. Všichni se moc těšíme!

25. - 29. března 2013 Projektový týden Velikonoce

Velikonoční tradice, malování vajíček, pečení mazance, zasévání obilí, výroba zajíčka a pomlázky, to vše a ještě mnohem více prožijeme v projektovém týdnu, který jsme nazvali příznačně VELIKONOCE:-).

Plavu, plaveš, plaveme

Po zimní přestávce pokračujeme v plaveckém kurzu. Základy plavání se učíme pod dohledem instruktorů v Neratovickém bazénu každé pondělní dopoledne.

14.2.2013 Pečeme Valentýnské sušenky

Přemýšlíte, jakým sladkým dárkem letos na Valentýna uděláte radost tomu, na kom vám nejvíce záleží? Zapomeňte na obyčejnou bonboniéru a upečte sladké valentýnské sušenky. Valentýnské sušenky jsou originálním vyznáním lásky i překvapením pro kohokoli, koho máte rádi.

7.2.2013 "KARNEVAL VE ŠKOLCE"

Veselé dopoledne plné her a zábavy.

4. - 8.2.2013 projektový týden "TĚŠÍME SE NA KARNEVAL"

V tomto projektovém týdnu se budeme věnovat výrobě karnevalových ozdob a girland, výzdobíme si třídu a přípravíme se na karneval.

V únoru bruslíme

Každé únorové pondělí bruslíme na naší umělé ledové ploše na zahradě školky.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2013!!

Děkujeme všem za příjemně strávený rok 2012 a do nového roku přejeme mnoho štěstí, pevné zdraví, ať se Vám plní tajná přání a prožijete spoustu radosti se svými dětmi.

Adventní večer, aneb TĚŠÍME SE NA VÁNOCE!!!

Rádi bychom Vás pozvali v pátek 14.12.2012 od 17:00 hodin na adventní večer ve školce. Nejdříve spolu rozsvítíme vánoční strom na zahradě a pak si pěkně v teple popovídáme. Nebude chybět ani vánoční noc ve školce. Bližší informace zde.

Mikuláš ve školce

Ve středu 5.12.2012 nás navštíví Mikuláš. Moc se na něj těšíme, určitě mu budeme moci říct i nějakou básničku, kterou jsme se ve školce naučili.

OTEVÍRÁME JESLIČKY!!!

Nabízíme Vám novou službu v MŠ Landie! Jesle pro Vaše nejmenší. Potřebujete si něco zařídit, ale není na blízku nikdo, komu by šla svěřit Vaše nejmenší ratolest? Právě pro Vás jsme tady. V našich jesličkách se rádi postaráme.

24. října - Divadélko ve školce

Ve středu 24. října nás ve školce navštíví divadélko Krasohled s pohádkou "Tři přání"

19. října - Pohádková noc ve školce

Na pátek 19. října jsme pro Vaše děti připravili další pohádkovou noc ve školce. Podrobnosti naleznete zde ve formátu pdf.

17. října 2012 - Setkání s rodiči

Rádi bychom Vás pozvali na setkání s rodiči, které se bude konat ve středu 17.10.2012 od 17:30 ve školce ve Veliké Vsi.

3. září 2012 - Vítejte ve školce!

V pondělí 3. září 2012 se poprvé sejdeme po prázdninách ve školce. Věříme, že jste si prázdniny jak se patří užili. Moc se těšíme, až nám to budete vyprávět. Hodně krásných zážitků ve školním roce Vám přeje tým Mateřské školky Landie.

Prázdninový týden 16. - 20. července 2012

Pojďme si hrát na indiány. Celý týden být indiánem? Jde to v Landii ve Veliké Vsi. Ve čtvrtek se pojedeme podívat do Pony klubu do Měšic, kde si vyzkoušíme naše indiánské schopnosti při jízdě na koni a na indiánské opičí dráze. Podrobnosti k programu naleznete zde ve formátu pdf.

Čtvrtek 28.6.2012 - Klauniáda

klaunVykouzlí nám něco popletený klaun? Jsme nedočkaví a moc se těšíme na dopoledne plné zábavy.

Středa 27.6.2012 - Setkání rodičů s dětmi

Karkulka Srdečně Vás zveme na předprázdninové posezení s občerstvením. Krátká vystoupení dětí a muzikál Červená Karkulka nám zpříjemní středeční odpoledne od 17:00 hodin ve školce.

Čtvrtek 7.6.2012 - Výlet do ZOO

Výlet za zvířátky do pražské zoologické zahrady.

Neděle 3.6.2012 - Dětský den v Landii

Srdečně Vás zveme na dětský den v Landii. Divadelní představení, zábavné hry, simulátor Formule 1 a příjemné odpoledne jsme si pro Vás a Vaše děti připravili na neděli 3. června 2012. Podrobnosti naleznete na nástěnce ve školce nebo zde ve formátu pdf.

Čtvrtek 10.5.2012 - Výlet za zvířátky

Ve čtvrtek pojedeme s dětmi do jezdecké školičky Dance a Jump do Měšic. Podrobnosti naleznete na nástěnce ve školce nebo zde ve formátu pdf.

Čtvrtek 26.4.2012 - Čarodějnické opékání Čaroděj

Rádi bychom Vás pozvali na čtvrteční podvečer do školky, kde si spolu zahrajeme, spálíme čarodějnici a nakonec opečeme pár špekáčků. Podrobnosti naleznete na nástěnce ve školce nebo zde ve formátu pdf.

Pátek 13.4.2012 - Pohádková noc ve školce Spinkáme

Chcete si zajít do kina nebo na dobrou večeři? Nebo si udělat večer jen pro sebe a vědět, že je o děti dobře postaráno? Připravili jsme pro děti pohádkové spinkání ve školce. V pátek ráno přivedete děti do školky a vyzvednete si je v sobotu mezi 9-10 hodinou. Podrobnosti naleznete na nástěnce ve školce.

Tenisová průprava - pravidelně ve středu dopoledne Tenis

Od středy 4.4.2012 začíná výuka tenisu. Od dubna do října budou děti využívat tenisový kurt v areálu MŠ Landie, kde si osvojí základy tenisu pod vedením zkušené trenérky. Děti budou potřebovat pouze sportovní obuv.

Jarní plavecká průprava - pravidelně v úterý dopoledne Plavání

Od úterý 3.4.2012 začíná naše pravidelné jarní plavání v bazénu v Neratovicích. V průběhu dubna, května a června se budou děti učit pod vedením plaveckého instruktora správnému polohování těla ve vodě, základům dýchání a základům plavání. Sebou budou potřebovat batůžek na záda, plavky, ručník, mýdlo, obuv do vody není nutná.

Úterý 27.3.2012 - Divadélko ve školce

Velikonoce podle Káti a Škubánka nám do školky přijede zahrát Divadlo Fimfárum. Začátek představení je v 15:30 hodin.

Pondělí 6.2.2012 - Karneval ve školce

V pondělí 6.2.2012 jsme ve školce měli karneval. Soutěže, hry, diskotéka a hledání ztraceného pokladu dětem zpříjemnilo karnevalový den ve školce. Jak to u nás vypadalo se můžete podívat do fotogalerie.

Bruslíme na našem kluzišti

Od poloviny ledna učíme naše děti bruslit na umělém kluzišti. Při příznivém počasí bruslíme každé úterý a čtvrtek dopoledne. Děti, které nás navštěvují nepravidelně, se mohou na bruslení telefonicky objednat. Bruslení je v ceně školného.

Ozdravné návštěvy solné jeskyně

Od poloviny ledna do konce března budeme s dětmi navštěvovat solnou jeskyni v Libiši u Neratovic. Pobyt v solné jeskyni působí preventivně a podporuje imunitu organismu. Jedna návštěva (45 minut) solné jeskyně se dá přirovnat k 2-3 dnům strávených u moře. Podrobnosti naleznete zde.

1.12.2011 - !!NOVÁ SLUŽBA!! - Svoz a rozvoz dětí

Od prosince nabízíme službu svozu a rozvozu dětí. Podmínky pro svoz a rozvoz můžete konzultovat ve školce. Při celodenní docházce za plné školné dle ceníku Landie je svoz a rozvoz dětí zdarma!

19.12.2011 - Vánoční den ve školce

Vánoční den ve školce zahájíme loutkovým představením Vánoční hvězda. Odpoledne v 15:30 se s dětmi sejdeme u stromečku na Vánoční besídku a rádi bychom pozvali rodiče, aby se k nám připojili. Zazpíváme si společně koledy a naladíme se na vánoční čas.

Sobota 26.11.2011 od 14:00 hodin, ADVENTNÍ JARMARK aneb "Těšíme se na Vánoce"

Rádi bychom Vás pozvali na první Adventní Jarmark v objektu Statku Leonard. Můžete se těšit na předvánoční prodejní trhy, ochutnávku krajových specialit, výtvarnou dílničku pro děti včetně her a soutěží. Navštíví nás Mikuláš a společně si rozsvítíme vánoční stromeček. Těšíme se na viděnou.

Projekt Bioškoly se blíží ke konci

Před dvěmi lety odstartoval projekt Bioškoly a Mateřská škola Landie se připojila do tohoto projektu. Jak projekt probíhal a jak je hodnocen, si můžete poslechnout v archivu pořadů Českého Rozhlasu 6.

13.10.2011 - Výlet na zámek Berchtold

Ve čtvrtek 13.10. jedeme s dětmi na výlet. Dopolední program - návštěva zámku Berchtold, země skřítků, miniatury zámků a hradů. Odpolední program - odpočinek v pobočce MŠ Landie Říčany a návštěva dětského Biojarmarku. Příjezd dětí v 17.30. MŠ ve Veliké Vsi bude v tento den zavřená.

Zápis do MŠ Landie ve Veliké Vsi

Zápis dětí do MŠ Landie Veliká Ves probíhá v průběhu celého roku. Kapacita školky je 30 dětí ve dvou třídách. Objednejte se na nezávaznou schůzku a přijďte se k nám podívat. Vytvořili jsme pro děti krásné prostředí pro jejich rozvoj v klidné lokalitě Veliké Vsi. Přihlášku a zdravotní dotazník můžete stáhnout a vyplnit zde.

1.7. - 31.8.2011 - Prázdninový program

Prázdninový program probíhá v dětském klubu TULÍNEK VŠETULKA a je upraven tak, aby si děti prázdniny opravdu užívaly. Aktuální informace naleznete na www.statekleonard.cz. Na Vaše případné dotazy též rádi odpovíme na telefonních číslech 603 272 066, 603 279 200.

16.6.2011 - Připojili jsme se k projektu Česko se hýbe
Cesko

Děláte něco pro své zdraví? Hýbete se? Cítíte se dobře? Dá se napsat ještě více otázek k tomuto tématu, ale ideální místo pro odpovědi na ně naleznete na www stránkách projektu Česko se hýbe ( http://www.ceskosehybe.cz ), do kterého jsme se též zapojili.

1.9.2011 - Začínáme

V archivu novinek naleznete vše co jsme dělali ale již to není aktuální.