Landie, kouzlo pohybu
Novinky
Hurá prázdniny

prazdniny
Vážení rodiče, děkujeme Vám za přízeň ve školním roce 2015/16, ve kterém jsme si společně s Vašimi dětmi užili spoustu legrace a zábavy v naší "Pohádkové zemi Landii". Přejeme Vám i dětem krásné léto a pohodovou dovolenou... Naše školka má v měsíci červenci prázdniny... Budeme se na Vás těšit při prázdninových programech v srpnu nebo na začátku školního roku v září.

Pohádková noc - 17. června 2016

"POHÁDKOVÁ NOC aneb PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA" - spaní ve školce pro děti ze třídy Broučků.... Děti v pátek ze školky neodcházejí a zůstávají přes noc ve školce. Těšíme se na bohatý program: rytířský turnaj, honba za pokladem, tématické hry, soutěže a usínání s pohádkou.... Vyzvednutí dětí v sobotu od 9 do 9:30 hodin

Z pohádky do pohádky - 15. června 2016

Ve středu 15. června 2016 se naše školka promění v pohádkovou zemi Landii - zakončíme čtrnáctidenní projekt "Z POHÁDKY DO POHÁDKY" - dopoledne plné her a soutěží, postavíme hrad, ve kterém se rozloučíme se školním rokem, pasování předškoláčků rytířem, vítání prázdnin..... Prosíme rodiče, aby v tento den své malé prince, princezny, šermíře a rytíře oblékli do kostýmů.

Hudební minikoncert - 24. května 2016

V rámci projektového týdne "MALÍ MUZIKANTI" připravujeme společně s panem Buňatou - naším učitelem hudby a hry na flétnu - "HUDEBNÍ MINIKONCERT" - děti seznámíme s různými druhy hudebních nástrojů, dozví se zajímavosti ze základů etikety aneb "Jak se chováme na koncertě", součástí bude malý workshop hry na nástroje, vytleskávání, poznávání nástrojů podle zvuků.

Dětský den - 27. dubna 2016

V neděli 5. května 2016 pořádáme na Statku Leonard ve spolupráci s obcí Veliká Ves tradiční "DĚTSKÝ DEN". V letošním roce s tématikou pohádky "Ledové království". Přijďte společně oslavit svátek dětí, zasoutěžit si, zařádit si na skákacím hradu nebo si vyrobit masku Olafa či korunku princezny Elsy a Anny. Máme přislíbenu účast i postaviček Olafa, Elsy a Anny, tak se určitě máme na co těšit.

REJ ČARODĚJNIC - 27. dubna 2016

Ve středu 27. dubna 2016 chystáme pro děti "REJ ČARODĚJNIC" - vybavte, prosím, v tento den své malé čaroděje a čarodějnice čarodějnickými hábity... Děti čeká dopoledne plné zábavy, soutěže v "ČARODĚJNICKÉM PĚTIBOJI" a spoustu dalších překvapení.

Poprvé v knihovně - 23. března 2016

Třída Broučků navštíví knihovnu v Odoleně Vodě na lekci informatické výchovy, kde se dětí seznámí zábavnou formou s knihou.

Jarní výlet do ZOO - úterý 22. března 2016

Pojedeme vlastním autobusem v 8:30 od školky, mladší děti čeká zoo stezka s prohlídkou zvířátek, starší děti ze třídy Broučků kromě procházky čeká výukový program.

Klaun ve školce - 1. března 2016

První březnový den přivítáme ve školce klauna - těšíme se na dopoledne plné legrace a zábavy, strávené s veselým klaunem.

Karneval ve školce - 17. února 2016

Ve středu 17. února se můžeme těšit na karnevalové dopoledne plné zábavy a soutěží. Nezapomeňte svým ratolestem v tento den přibalit do školky kostým.

Co mám dělat když... - 10. února 2016

Aneb ZDRAVOVĚDA s dětskou sestrou. Ve středu 10. února 2016 k nám v rámci vzdělávacího projektu „MOJE TĚLO“ zavítá milá návštěva - dětská zdravotní sestřička. Dozvíme se mnoho zajímavého: změříme si krevní tlak, poslechneme si srdíčko a dýchání pomocí lékařského fonendoskopu, naučíme se lepit náplasti a ovazovat obinadlem "raněné" kamarády…. A hlavně si povíme, jak je důležité starat se o vlastní zdraví a chránit se před úrazy.

Tříkrálový průvod

Ve středu 6. ledna 2016 se chystáme s dětmi na Tříkrálovský průvod po Veliké Vsi. Půjdeme také zazpívat paní starostce na obecní úřad.

Vánoční večírek v Měšicích.

Konec roku 2015 oslavíme s dětmi a rodiči v letošním roce v CVČ v Měšicích. Od 17 hodin nás čeká divadelní představení divadla Aporia, poté vystoupení dětí ze třídy Broučků a Berušek. I v letošním roce si připomene filmovým pásmem život dětí v naší školce. Občerstvení zajištěno.... Těšíme se na Vás...

Návštěva Mikuláše

V pátek 4. prosince 2015 v dopoledních hodinách navštíví naši školku Svatý Mikuláš. Slíbil, že čerta nechá doma – v pekle, pěkně v teple…. Vždyť u nás by se jen nudil;-) Tak uvidíme…….

Podzimní výlet do ZOO

V pátek 13. listopadu 2015 jedeme s Broučky na dopolední výlet do ZOO, čeká nás prohlídka s průvodcem na téma „Velká trojka“ - Prohlídka nás zavede do horní části ZOO s moderními pavilony pro největší suchozemská zvířata. Africký dům s žirafami dýchne exotickou atmosférou, Pavilon hrochů nabízí unikátní pohled pod hladinu a Údolí slonů doplňuje stezka plná dobrodružství a poznání.

Výlet do Národního muzea

V pondělí 5. října se vydáme s třídou Broučků na výstavu ARCHA NOEMOVA do Národního muzea. Máme zajištěn výukový program, kde se seznámíme s příběhem o Noemovi. Výstavní podlaží Nové budovy Národního muzea se stane bájnou archou a společně budeme poznávat rozmanitosti jednotlivých zvířecích druhů a jejich prostředí.

Divadlo ve školce - PES a DRAK

Ve středu 30. září přijede do školky divadlo "100 opic"..... Představení PES A DRAK nás čeká v dopoledních hodinách a my už se nemůžeme dočkat!

Co nás čeká ve školce?

I v letošním roce nás čeká spoustu zajímavých aktivit a kroužků - tenis, plavání, keramika, hra na flétnu a výuka anglického jazyka.

Vítejte ve školce - nový školní rok začíná

Vítáme v novém školním roce všechny děti! Moc se těšíme na společné chvíle. Těšíme se na vše, co spolu prožijeme, co nového poznáme.... Určitě zažijeme spousty legrace a něčemu novému se naučíme.

V Landii ve Veliké Vsi pracují "Dobří andělé" Dobrý anděl

DOBRÝ ANDĚL je systém, pomocí kterého mohou až desetitisíce dárců, Dobrých andělů, výrazně pomoci tisícům nemocných i relativně malými pravidelnými měsíčními příspěvky. Každý dárce – Dobrý anděl – získá při registraci automaticky přístup na svůj Andělský účet, kde si může kdykoliv najít, komu jeho konkrétní příspěvek pomohl, a přečíst si životní příběh rodin, kterým pomáhá.

Humanitární projekt "Děti dětem"

Naše školka se zapojila do celosvětového humanitárního projektu „Děti dětem“. Tento projekt umožňuje dětem povzbudit a podpořit své vrstevníky žijící v oblastech postižených chudobou nebo přírodní katastrofou. V současné chvíli připravuje celosvětová humanitární služba zaslání balíčků od českých dětí do zemětřesením postiženého Nepálu. Naše děti s pomocí rodičů připraví dárkové balíčky obsahující školní a hygienické potřeby, a malou hračku. Ve školce pak s dětmi namalujeme obrázky pro nepálské děti, a přibalíme do balíčků společně s fotografií dětí.

Podporujeme projekt Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola
Jak to, že jídelny ve školkách a školách nevyužívají při přípravě pokrmů pro děti aktuální vědecké poznatky o výživě? Proč se raději řídí zastaralými koncepty výživových pyramid? Proč školní jídelny nenabízejí stravování pro děti s dietními potřebami, např. bezmléčná, bezlepková či bezmasá jídla? Naše koncepce je založena v souladu s konceptem projektu a proto jej rádi podpoříme. Bližší informace se dozvíte na stránkách projektu Skutečně zdravá škola.

Aktuální počasí

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.